Ahlatcı Grubu, Adabank’ı Bünyesine Kattı: Yeni Dönem Başlıyor

Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş.’nin (AHGAZ), Borsa İstanbul’da işlem gören ve %70 oranında bağlı ortaklığı olan AHL Ahlatcı Finansal Yönetim, Adabank hisselerini satın aldı. Bu gelişme, Mayıs ayında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde açıklanmıştı.

Ahlatcı Grubu’nun Katılımı:
Ahlatcı Doğal Gaz Enerji’nin %70, Enerya Enerji’nin (%20) ve Ahlatcı Holding A.Ş.’nin (%1) pay sahibi olduğu AHL Ahlatcı Finansal Yönetim A.Ş., Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından düzenlenen Adabank A.Ş. hisse satış ihalesine katıldı. AHL Ahlatcı Finansal’ın teklifiyle ihale sonuçlandı ve Adabank hisselerinin devri gerçekleşti.

Tamamlanan İşlem:
Son bildirimde AHL Ahlatcı Finansal, TMSF’ye ödemesi gereken 215.000.000 TL ihale bedelini ödediğini duyurdu. Böylece Adabank hisselerinin AHL Ahlatcı Finansal’a devri tamamlanmış oldu.

Yeni Yönetim Kadrosu:
23.08.2023 itibarıyla Adabank’ın yeni yönetimi şekillendi. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ahmet AHLATCI görev yapacak. Ahmet Emin AHLATCI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alırken, Ateş AHLATCI, Abdül Latif ÖZKAYNAK ve Metin KARABİBER Yönetim Kurulu Üyeleri olarak atanmıştır.

Ahlatcı Holding’in Genişleyen Portföyü:
Ahlatcı Grubu, Ahlatcı Doğal Gaz Enerji’nin ardından Enerya Enerji’nin de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasıyla portföyünü genişletti. Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, gelecek aylarda bir halka arz için hazırlıklara başladıklarını ve halka arz planlarının devam ettiğini açıkladı.

Olumlu Beklentiler:
Adabank’ın satın alımıyla ilgili olarak Ahmet Ahlatcı, artık halka açık iki şirketin bir bankalarının olduğunu ve bu birleşmenin kârlılığı pozitif etkileyeceğine inandığını belirtti.


Ahlatcı Grubu’nun Adabank’ı bünyesine katması, grup için yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. Yatırımların ve genişlemenin getirdiği bu gelişmeler, grup için gelecekte daha fazla büyüme ve başarı fırsatları sunabilir.

Ahlatcı Grubu, Adabank'ı Bünyesine Kattı: Yeni Dönem Başlıyor
Ahlatcı Grubu, Adabank’ı Bünyesine Kattı: Yeni Dönem Başlıyor

Yorum yapın