Merakla Beklenen Jackson Hole Toplantısı Öncesinde Hisse Senetleri Yükseldi

Hisse senetleri, Federal Rezerv yetkililerinin hafta sonu Wyoming’daki Jackson Hole’da düzenleyeceği toplantı öncesinde yükselişe geçti.

Jerome Powell’ın Konuşması Öncesi Piyasalar Hareketlendi

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Cuma günü yapacağı yıllık konferansta önemli bir konuşma gerçekleştirecek. Powell’ın konuşması, merkez bankasının %2’lik enflasyon hedefine henüz dönemediği bu dönemde enflasyon kontrolüne yönelik beklentileri şekillendirmesi bekleniyor.

Fed Politika Kurulu Faiz Kararı İçin Toplanacak

Birkaç hafta sonra Federal Rezerv’in politika kurulu, faiz oranlarında bir sonraki adıma karar vermek üzere tekrar bir araya gelecek. Fed, Haziran ayında faiz artırımına ara vermiş, ancak Temmuz ayında faizleri yeniden yükseltmişti.

Faiz Artırımı Beklentileri Belirsiz

Vadeli işlem yatırımcıları, Eylül ayında bir faiz artırımı beklemesine rağmen yıl içindeki toplam faiz artırımı görünümü belirsizliğini koruyor. Kasım ayında çeyrek puanlık bir faiz artırımı olasılığı yaklaşık %35 olarak hesaplanıyor.

Powell’ın Konuşması Piyasaları Etkileyecek

Yatırımcılar, Powell’ın konuşmasını Federal Rezerv’in gelecekteki eylemlerine dair ipuçları arayacak. Bazı analistler, önümüzdeki yıl içinde faiz indirimi olabileceğini öngörürken, diğerleri enflasyon hedeflerine ulaşmak için faizlerin daha uzun süre yüksek seviyelerde kalması gerektiğine inanıyor.

Piyasalar Bugünü Etkileyebilecek Gelişmeler

  1. Dollar Tree Kazanç Raporu: Dollar Tree Inc’in, 7,18 milyar dolar gelir üzerinden 87 sent hisse başına kazanç açıklaması bekleniyor.
  2. Perakende Sektörü Kazanç Raporları: Gap Inc, 3,58 milyar dolar gelirle 10 sent hisse başına kazanç bildirebilir. Büyük mağaza zinciri Nordstrom ise 3,8 milyar dolar gelirle 45 sent hisse başına kazanç açıklayabilir.
  3. Affirm Kazanç Raporu: “Şimdi al sonra öde” finans teknolojileri şirketi Affirm Holdings Inc’in, 406,1 milyon dolar gelir üzerinden 86 sent hisse başına zarar açıklaması bekleniyor.
Merakla Beklenen Jackson Hole Toplantısı Öncesinde Hisse Senetleri Yükseldi
Merakla Beklenen Jackson Hole Toplantısı Öncesinde Hisse Senetleri Yükseldi

Yorum yapın