Solana Pay İle Shopify Entegrasyonu: Kripto Ödemeler Yeni Bir Boyut Kazanıyor

Solana Labs, ABD’nin Önde Gelen E-Ticaret Devi Shopify ile Başarılı Entegrasyonunu Gerçekleştirdi

Solana Labs, merkezsiz ödeme protokolü Solana Pay’i, ABD merkezli e-ticaret devi Shopify’ın platformuna entegre ederek büyük bir başarıya imza attı. Bu entegrasyon sayesinde milyonlarca işletme, kripto dünyasının en büyük ikinci sabit kripto para birimi USDC ile ödemeleri kabul edebilecek. USDC’nin dolar ile sabitlenmiş olması, işletmelerin bu yeni ödeme yöntemine hızla adapte olmasını sağlayacak önemli bir faktör.

Solana Pay İle İşlem Maliyetlerinde Devrim

Solana Pay’in en çarpıcı özelliklerinden biri, işletmelerin neredeyse sıfır işlem maliyetleri ile ödemeleri kabul edebilmesini sağlamasıdır. Kredi kartı işlem ücretlerinin %1,5 ila %3,5 arasında değiştiği bir dönemde, Solana Pay’in cazip gelmesi bekleniyor. Şu an Solana ağında ortalama işlem ücreti yalnızca 0,00025 dolar seviyesindedir.

Shopify: Solana Ekosistemine Dahil Oluyor

ABD e-ticaret sektörünün %10’unu oluşturan Shopify, Solana Pay entegrasyonu ile Solana ekosistemine katılmış durumda. Bu adım, Solana ağının verimliliği konusundaki soru işaretlerini gidermekte yardımcı olurken, geliştiricilerin %100 çalışma performansı raporu da endişeleri azaltıyor. Solana Pay, Shopify platformu üzerinden Solana merkezli tüm kripto cüzdanları ile uyumlu olarak kullanılabilecek.

Shopify’in Geçmişi ve Kripto Paraların Geleceği

Daha önce de birkaç blockchain tabanlı ödeme yöntemini platformuna ekleyen Shopify, kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanımını artırma konusunda deneyime sahip. Solana Pay’in, kripto paraların ödeme yöntemi olarak daha geniş kabul görmesi durumunda, ilerleyen dönemlerde SOL ve diğer kripto para birimi BONK gibi varlıkların da ödeme seçenekleri olarak eklenme potansiyeli bulunuyor.

SOL Tokeni Yükselişte: Solana’nın Büyümesi Devam Ediyor

Solana ağı için önemli bir kilometre taşı olan bu entegrasyon sonrasında SOL tokeni, ilk 20 kripto varlık arasında en hızlı yükselenlerden biri oldu. Son günlerde genel olarak talepte kısmi bir artış görülmesine rağmen SOL, %5’in üzerinde bir yükseliş kaydederek 20 doların altına geriledikten sonra tekrar 21 dolar bandına döndü.

İlgini çekebilir!  Satış Platformlarıyla Para Kazanma: Ürünlerinizi Dünya İle Paylaşın
Solana Pay İle Shopify Entegrasyonu: Kripto Ödemeler Yeni Bir Boyut Kazanıyor
Solana Pay İle Shopify Entegrasyonu: Kripto Ödemeler Yeni Bir Boyut Kazanıyor

Biz, online para kazanma yolları hakkında rehberlik sunan bir ekip olarak buradayız. Amacımız, dijital dünyada farklı gelir kaynakları keşfetmek isteyen herkese yardımcı olmaktır.

Yorum yapın